Intersnack Poland Sp. z o.o.

Odpowiedzialność wobec

Pracowników

Nasi pracownicy są naszą największą wartością, a troska o nich naszym najważniejszym zadaniem.

An Intersnack employee

Odpowiedzialność wobec pracowników to istotny aspekt filozofii i kultury w naszej firmie. Podejmujemy wiele wysiłków, by nieustannie być  pracodawcą, którego świadomie wybierają pracownicy. To z kolei pomaga nam przyciągać i zatrzymywać najbardziej utalentowane osoby. Ponad wszystko chcemy, by wszyscy nasi pracownicy byli dumni z tego, że są częścią firmy Intersnack. Zaangażowanie pracowników i ich poczucie właścicielstwa stanowi integralną część Systemu Pracy Intersnack (IWS).

Kluczowe działania

Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy wybrali właśnie Intersnack na swojego pracodawcę i dbamy o to, aby nasza firma nieustannie była otwartym, przedsiębiorczym, odpowiedzialnym i satysfakcjonującym miejscem pracy. Na pierwszym miejscu stawiamy zawsze zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Na codzień pielęgnujemy kulturę współpracy, doceniamy różnorodność oraz inwestujemy w przyszłość naszych pracowników zachęcając ich do ciągłego rozwoju.

Rozwijanie i angażowanie naszych talentów

Uczenie się i rozwój stanowią integralną część naszej pracy, gdyż pragniemy motywować naszych pracowników do jak najlepszego wykorzystania własnego potencjału. W związku z tym proponujemy im szereg szkoleń, zarówno warsztatowych, jak i w formach asynchronicznych.

Jednak podejściem, które preferujemy najbardziej, jest tzw. training on the job, czyli nauka na stanowisku pracy. Wiadomo bowiem, że człowiek najszybciej uczy się przez doświadczenie. Śledzimy poziom satysfakcji i zaangażowania naszych pracowników, dlatego regularnie prosimy ich o informacje zwrotne, a raz do roku przeprowadzamy Badanie Opinii Pracowników.

Illustration Developing and engaging talents

Promowanie zdrowia i bezpieczeństwa pracy

Jako firma produkcyjna, skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych pracowników. 
W ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania (IWS) funkcjonującego w naszych zakładach, realizujemy program „zero wypadków”. Wszystkie zdarzenia potencjalnie niebezpieczne i wypadkowe są przed nas monitorowane i na ich bazie przygotowane są oznaczenia pomagające uniknąć niebezpieczeństwa w przyszłości. 

W Intersnack Poland zatrudniamy kilkudziesięciu Handlowców, którzy na co dzień przemierzają Polskę dbając o dostępność i ekspozycję naszych produktów. W trosce o Ich bezpieczeństwo organizujemy szkolenia z bezpiecznej jazdy czy też konkursy jak Bezpieczny Kierowca Intersnack.

Dbając o dobrostan naszych pracowników, nie zapominamy także o promowaniu zdrowego trybu życia. Organizujemy zajęcia sportowe oraz webinary o tematyce prozdrowotnej. Zachęcamy też do uczestnictwa w sponsorowanych przez nas imprezach sportowych.

Wkład w życie lokalnych społeczności

W Intersnack Poland troszczymy się o lokalne społeczności,  z których wywodzi się duża część naszych pracowników. Jako firma angażujemy się w szereg inicjatyw, związanych głównie z propagowaniem zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Współpracujemy z lokalnymi instytucjami przy organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych. Nasi pracownicy uczestniczą także w imprezach charytatywnych (np. Kraków Business Run).

W 2022 zaczęliśmy jeszcze intensywniej wspierać naszych pracowników w działaniach prospołecznych. W każdej z czterech naszych lokalizacji funkcjonują grupy CSR, które zajmuje się organizacją działań charytatywnych takich jak remont Domu Dziecka, zbiórki na rzecz schronik dla zwierząt czy kiermasz świąteczny.

Jesteśmy niezwykle dumni z zaangażowania naszych pracowników. W roku 2023 zamierzamy zrobić jeszcze więcej, napędzani pozytywną energią i pomysłami członków naszej paczki.

Illustration Social Community